wtorek, 5 lutego 2019

Idziemy na basen




      Woda to naturalne środowisko malucha, spędził w niej przecież długie dziewięć miesięcy. Dlatego dzieci uwielbiają baraszkowanie w wannie, taplanie się w kałużach i... pływanie w basenie. Możecie zacząć, gdy Twój niemowlak pewnie trzyma główkę, czyli około drugiego miesiąca jego życia. Ale jeśli Twoje dziecko jest starsze, nie przejmuj się. Na zabawę w basen zawsze jest dobry czas. Warto jednak skorzystać z pomocy instruktora przynajmniej raz. Nauczy Cię zasad bezpieczeństwa, sposobów trzymania małego dziecka i asekuracji w wodzie. Wcześniej jednak możecie zaprzyjaźnić niemowlaka z wodą w wannie. Ponieważ nie każdemu bobasowi od razu może spodobać się kompiel w dużej przestrzeni.
      Wybierając basen, zwróć uwagę na temperaturę wody. 3-4-miesięczne dzieci mogą kąpać się tylko w specjalnym brodziku dla niemowląt, w którym woda ma temperaturę ok. 37 stopni Celsjusza. Starszym dzieciom wystarczy woda o temperaturze 32 stopni. W szatni powinno być wygodne miejsce do przebrania i przewinięcia malucha. Koniecznie zabierz dla dziecka specjalną pieluszkę do pływania (Huggies Little Swimmers lub Pampers Sunnies).
     Co dają dziecku takie zajęcia? Przede wszystkim to wspaniała zabawa, która dostarczy niezapomnianych wrażeń. Przygoda z wodą stwarza doskonałe możliwości do umacniania pełnej czułości relacji rodzice-dziecko, zwiększa jego poczucie bezpieczeństwa i kształtuje zaufanie. Pływanie fantastycznie wpływa na rozwój ruchowy dziecka: poprawia koordynację ruchów, reguluje sposób oddychania, wpływa na napięcia mięśniowe i rozwija wszystkie zmysły malucha.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki kontrastowe

Dziś chciałabym wam opowiedzieć o książeczkach kontrastowych. Pierwszą taką książeczkę mój synek dostał podczas wizyty domowej pielęgniarki ...